W tym roku jesienny klubowy wyjazd organizujemy w  Góry Opawskie w masywie Jesioników. Udamy się w malowniczy zakątek Opolszczyzny, gdzie będziemy podziwiać piękno tamtejszych lasów mieszanych barwach jesieni, malownicze doliny i potoki.

Gościć nas będzie górski Dom Turysty “Pod Biskupią Kopą”,  usytuowany jest w centrum Parku Krajobrazowego “Góry Opawskie”, prawie u szczytu Kopy Biskupiej (889 m. n.p.m.), najwyższego wzniesienia Gór Opawskich i zarazem całej Opolszczyzny (jednego ze szczytów zaliczanego do Korony Gór Polski).

Ze szczytu Kopy Biskupiej można podziwiać panoramę przygranicznego czeskiego miasteczka Zlate Hory, pasma górskie Jesioników z ich najwyższym szczytem Pradziadem (1492 m), a po stronie polskiej roztacza się malowniczy widok na Głuchołazy i Nysę
Najkrótsza droga na szczyt Biskupiej Kopy i do Górskiego Domu Turysty prowadzi z Jarnołtówka, turystyczno-sanatoryjnej miejscowości oddalonej o 7 km od Głuchołaz.

Koszt imprezy: 100 zł w ramach opłaty (dwa noclegi w schronisku, kolacja w sobotę, ubezpieczenie, udział we wszystkich zaplanowanych atrakcjach)

Dojazd w piątek 19.10.2018 wieczorem we własnym zakresie  (Uwaga: Istnieje możliwość dojazdu busem  za dodatkową opłatą)

W planach mamy: Wycieczki piesze po pięknych i stosunkowo łatwych szlakach Parku Krajobrazowego Gór Opawskich, wieczorne biesiadowanie przy dobrym jedzeniu i sił dodających nalewkach zdrowotnych, wspomnienia minionego sezonu kajakowego.

Aby zapisać się na imprezę należy przejść do Listy imprez wypełnić pojedynczo zgłoszenie a po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia na listę opłacić wpisowe.

Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków Ptasiego Uskoku