Lista imprez

Data rozpoczęcia: 19 października 2018 - 00:00

Data zakończenia: 21 października 2018

Miejsce:

Opis:

W tym roku jesienny klubowy wyjazd organizujemy w  Góry Opawskie w masywie Jesioników. Udamy się w malowniczy zakątek Opolszczyzny, gdzie będziemy podziwiać piękno tamtejszych lasów mieszanych barwach jesieni, malownicze doliny i potoki.

Gościć nas będzie górski Dom Turysty “Pod Biskupią Kopą”,  usytuowany jest w centrum Parku Krajobrazowego “Góry Opawskie”, prawie u szczytu Kopy Biskupiej (889 m. n.p.m.), najwyższego wzniesienia Gór Opawskich i zarazem całej Opolszczyzny (jednego ze szczytów zaliczanego do Korony Gór Polski).

Ze szczytu Kopy Biskupiej można podziwiać panoramę przygranicznego czeskiego miasteczka Zlate Hory, pasma górskie Jesioników z ich najwyższym szczytem Pradziadem (1492 m), a po stronie polskiej roztacza się malowniczy widok na Głuchołazy i Nysę
Najkrótsza droga na szczyt Biskupiej Kopy i do Górskiego Domu Turysty prowadzi z Jarnołtówka, turystyczno-sanatoryjnej miejscowości oddalonej o 7 km od Głuchołaz.

Koszt imprezy: 100 zł w ramach opłaty (dwa noclegi w schronisku, kolacja w sobotę, ubezpieczenie, udział we wszystkich zaplanowanych atrakcjach)

Dojazd w piątek 19.10.2018 wieczorem we własnym zakresie  (Uwaga: Istnieje możliwość dojazdu busem  za dodatkową opłatą)

W planach mamy: Wycieczki piesze po pięknych i stosunkowo łatwych szlakach Parku Krajobrazowego Gór Opawskich, wieczorne biesiadowanie przy dobrym jedzeniu i sił dodających nalewkach zdrowotnych, wspomnienia minionego sezonu kajakowego.

Mapka dojścia z parkingu leśnego ze strony czeskiej do schroniska.

Dojeżdżamy na miejsce najlepiej przez Głuchołazy, przekraczając granicę jadąc do miejscowości Zlate Hory. Na parkingu przy drodze ze Zlatych Hor do Pertowic zostawiamy samochód i dalej ścieżką udajemy się do Górskiego Domu Turysty „Pod Biskupią Kopą”. Jak widać droga nie prowadzi szlakiem tylko ścieżką(tzw. Droga Wolfa – linia przerywana na mapce zaznaczona białymi znacznikami). Początkowo z parkingu ścieżka biegnie równolegle do asfaltu ze Zlatych Hor, przecina szlak zielony, potem niebieski, aż dochodzi do czerwonego, którym idziemy krótko w prawo, po czym w lewo na zielony i po chwili stajemy przed schroniskiem. Cały spacer z parkingu po płaskiej ścieżce trwa około 25-30 minut. Dla dociekliwych www.mapa-turystyczna.pl .

Uwagi praktyczne:

  • nie zabieramy śpiworów, mamy pościel,
  • można wziąć kiełbaski, tudzież inne specjały, bo w piątek i sobotę będą ogniska,
  • kąpiemy się po żołniersku tzn. oszczędzając wodę(namaczamy, namydlamy i spłukujemy), bo w tym roku jest kłopot z wodą i właścicielka prosiła o zrozumienie. Nadużycia będą karane cieleśnie!!!

Serdecznie zapraszamy członków i sympatyków Ptasiego Uskoku

Osoba do kontaktu: Sławek Komisarczyk, sk@bikcomputer.pl, tel. +48 601 792 800

Zapisz się

Przyjmowanie zapisów zostało zakończone! Skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za to wydarzenie.