Lista imprez

Data rozpoczęcia: 14 września 2019 - 00:00

Data zakończenia: 14 września 2019

Miejsce: Wrocław

Opis:

Zapraszamy serdecznie na kolejny spływ Wokół wielkiej Wyspy organizowany przez WKW Wiadrus

Data: 14 września 2019

Trasa: Odra oraz kanały nawigacyjne we Wrocławiu, łącznie ok. 20 km

Opis: spływ rozpocznie się o godz. 10 przy przystani Wrocławskiego Klubu Wodniaków „Wiadrus” przy ul. Rzeźbiarskiej 6 (Biskupin) . Stąd trasa będzie prowadzić w kierunku śluzy Szczytniki, następnie śluzy Miejskiej i Różanka. Za tą śluzą, mniej więcej w połowie spływu przewidziany jest odpoczynek na jednej z plaż miejskich. Po pokonaniu kolejnych śluz: Zacisze i Bartoszowickiej, ok. godz. 16 spływ dotrze do mety znajdującej się na lewym brzegu Odry (od strony miejscowości Opatowice), tuż przy wejściu do kanału śluzowego. Tutaj nastąpi załadunek sprzętu na przyczepy. Uczestnicy spływu udadzą się na poczęstunek do rowerowej gospody „Piwo i Pierogi” znajdującej się tuż za wałem przeciwpowodziowym, skąd następnie autobusem miejskim linii 120 powrócą do centrum miasta.

Koszt uczestnictwa obejmujący: użyczenie sprzętu kajakowego, opłaty śluzowe, poczęstunek, transport powrotny kajaków wyniesie 50 zł. Dla członków klubów Wiadrus i Ptasi Uskok opłata jest mniejsza o 15 zł (koszt miejsca w kajaku)

W ramach wpisowego organizator zapewnia:

  • Ubezpieczenie uczestników spływu
  • Opłaty śluzowe
  • Poczęstunek w gospodzie – porcję pierogów (do wyboru: ruskie, z mięsem, ze szpinakiem)
  • Fachową opiekę na trasie spływu
  • Powrotny transport sprzętu kajakowego – klubowego!

Organizator uprzedza, że transport kajaków z Opatowic wymusza ograniczenie ilości uczestników – decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator nie zapewnia transportu powrotnego uczestników z Opatowic (przystanek autobusowy jest w odległości 200 m od gospody), ani transportu sprzętu kajakowego innego niż klubowy.

Zgłoszenia telefoniczne, mailowe lub osobiście przyjmuje do 12 września kol. Andrzej Pawlak – Tel.: 601 181 192, mail: andrzej58.paw@gmail.com lub we wtorek 10 września w siedzibie Klubu przy ul. Rzeźbiarskiej 6, w godz. 16 – 18.

Osoba do kontaktu: Andrzej Piasecki, piasean@o2.pl, tel. 609232836

Zapisz się

Bookings no longer allowed on this date.